Душан Влахович прекъсна головата си суша и вкара решителния гол за

...

Влахович върна Ювентус на победния път

Душан Влахович прекъсна головата си суша и вкара решителния гол за Ювентус при триумфа с 2:1 над Лече в мач от Серия А. Така „ остарялата госпожа ” се завърна на победния път след серия от пет следващи дуела без триумф във всички шампионати.

Победата изкачи Ювентус на второто място във краткотрайното класиране. „ Черно-белите ” към този момент имат две точки преднина пред третия Лацио, който по-късно приема тима на Сасуоло.

При загуба на точки от страна на Лацио против Сасуоло, то Наполи ще бъде официализиран като новия първенец на Италия за първи път от 33 години насам.

Влахович преди почивката против Лече, като по този метод прекъсна сушата от 773 минути без гол в италианския шампионат. Сръбският национал се разписа с удар от воле от границата на наказателното поле.

Леандро Паредес бе дал ранна преднина на Юве от директен свободен удар, а Асан Кесей изравни за Лече от дузпа. Данило можеше да направи успеха на „ остарялата госпожа ” по изразителна, само че ударът му с глава срещна гредата.

Ювентус не познаваше усета на успеха от 13-и парик, когато се наложи над Спортинг Лисабон в Лига Европа.